BFO w sztuce polskiego plakatu. Unikaty na sprzedaż!

Przed nami XXX Bydgoski Festiwal Operowy. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy nie lada gratkę dla kolekcjonerów! Równo na miesiąc przed inauguracją tegorocznego Festiwalu rozpoczęliśmy sprzedaż archiwalnych plakatów, które w ciągu dekad „firmowały” Bydgoskie Festiwale Operowe. Tworzyli  je na zamówienie Opery Nova wybitni polscy graficy. To niepowtarzalna okazja do nabycia tych wyjątkowych plakatów i to w bardzo atrakcyjnej cenie!

 

Wśród skarbów zgromadzonych w operowych magazynach wyszukaliśmy plakaty z dwudziestu trzech minionych edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego - najstarszy archiwalny plakat pochodzi z 1995 roku (zapowiada II BFO), a najmłodszy z 2020 roku (przygotowany na XXVII BFO, jaki został odwołany z powodu wybuchu pandemii Covid-19).

Każda z edycji Festiwalu jest wyjątkowa, tak samo jak plakaty je zapowiadające. Na przestrzeni dekad plakaty BFO stworzyli najwybitniejsi polscy artyści jak, m.in.: Wiesław Rosocha (I-V i XXIV BFO), Wiktor Sadowski (XI-XV BFO), Rosław Szaybo (XVI-XVIII BFO), Wiesław Grzegorczyk (XXI BFO), Michał Batory (XXII BFO), Adam Pękalski (XXV- XXVI BFO) czy Andrzej Klimowski (XXVII BFO).

 

Specjalnie dla Państwa udostępniamy unikatowe (bo ostatnie z zachowanych sztuk!), aczkolwiek doskonale zachowane plakaty Bydgoskich Festiwali Operowych. W Operze Nova (wejście od kasy) w holu głównym prezentowana jest wystawa historycznych już plakatów, które można nabyć w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 20 zł za sztukę!

 

Uwaga! Plakat XIII BFO autorstwa Wiktora Sadowskiego został już wyprzedany, ale za to do sprzedaży wprowadzamy odnalezione dosłownie w ostatniej chwili plakaty XI BFO tegoż artysty.

Sprzedaż archiwalnych plakatów będzie prowadzona do wyczerpania. 

Osobom zainteresowanym, lecz nie mogącym przybyć do Bydgoszczy w podanych terminach, proponujemy możliwość skorzystania ze sprzedaży wysyłkowej (wówczas do ceny plakatu należy doliczyć koszt tuby oraz przesyłki). W tym celu prosimy o kontakt pod adresem e-mail: bow@operanova.bydgoszcz.pl

Od 20 marca będzie można nabyć plakaty, których miniaturki prezentujemy poniżej.  

Galeria wszystkich dotychczasowy edycji Festiwalu znajduje się w zakładce Bydgoski Festiwal Operowy - Archiwum BFO [TUTAJ]. 

Tymczasem przypominamy, że w Butiku Operowym dostępne są plakaty z XXVIII oraz XXIX BFO autorstwa Tomasza Bogusławskiego, a już za moment będzie także najnowszy plakat stworzony przez Leszka Żebrowskiego na jubileuszową edycję Festiwalu. Nasz Butik czynny jest w przerwach spektakli, a także po ich zakończeniu. Zapraszamy!