W lutym spektakle we wtorki z Kartą Dużej Rodziny

W lutym spektakle we wtorki z Kartą Dużej Rodziny

W lutym spektakle we wtorki z Kartą Dużej Rodziny

W lutym spektakle we wtorki z Kartą Dużej Rodziny

W lutym spektakle we wtorki z Kartą Dużej Rodziny

Rozpoczynamy sprzedaż biletów na styczniowe i lutowe spektakle Opery Nova, wśród których są perełki naszego repertuaru jak chociażby pełna emocji operetka „Księżniczka czardasza”, jedna z najbardziej znanych polskich oper „Straszny dwór” czy musical wprost z hollywoodzkiego filmu „Bulwar Zachodzącego Słońca”.  W lutym 2024 spektakle gramy także we wtorki, a to oznacza, że posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z biletów w promocyjnej cenie.

W styczniu

Pierwszym spektaklem, na który zaprosimy Państwa w 2024 roku, będzie jedna z najsłynniejszych operetek wiedeńskich, jaką bez wątpienia jest arcydzieło Emmericha Kálmána „Księżniczka czardasza”. Atmosferę wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów przeniesiemy do międzywojennej Polski, zabierając Państwa w karnawałowym nastroju do modnego lokalu w Warszawie, a także w Wilnie, gdzie sceniczną akcję bydgoskiej inscenizacji osadził reżyserujący Wojciech Adamczyk. Miłosne perypetie głównych bohaterów – piosenkarki kabaretowej Sylvii i młodego księcia Edwina – przeplatają się humorem i wzruszeniem. Akcję pełną zaskakujących zwrotów, okraszają przeboje tejże operetki, jak m.in. „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”, „Artystki, artystki, artystki z variétés” czy „W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie”.

„Czardaszka” na afiszu Opery Nova bryluje już 11. sezon, niezmiennie ciesząc się ogromnym powodzeniem wśród naszych Melomanów. Z kupnem biletów na 12, 13 i 14 stycznia 2024 r. zalecamy zatem nie zwlekać.

Z kolei od 19 do 21 stycznia 2024 r. będzie okazja przenieść się do XVII-wiecznego polskiego dworku szlacheckiego, by poznać historię dwóch braci: Zbigniewa i Stefana, którzy wróciwszy z wojny, składają kawalerskie śluby, że nigdy nie wstąpią w związek małżeński, by „kwilenie dzieci czy lament żon”  nie odciągnęły ich od gotowości do ponownej walki za ojczyznę. Kawalerowie zakochują się jednak w dwóch pięknych siostrach i po wielu perypetiach biorą z nimi ślub.

„Straszny dwór”, czyli najdoskonalsza z oper Stanisława Moniuszki, która ma romantyczny i zarazem komediowy charakter, pełna jest odniesień do kultury staropolskiej - sarmackich tradycji, obrzędów, obyczajów. Dzieło - napisane „ku pokrzepieniu serc” po upadku powstania styczniowego - ma swój patriotyczny wydźwięk w pełnej harmonii kompozycji. „Straszny dwór” w reżyserii Natalii Babińskiej to inscenizacja, jaką Opera Nova przygotowała w Roku Moniuszkowskim na huczne świętowanie 200. rocznicy urodzin ojca polskiej opery.

Styczeń zakończymy magicznie, zapraszając ponownie na „Alicję w Krainie Czarów” (bilety na grudniowe spektakle zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki) . W familijnym spektaklu baletowym w choreografii Roberta Bondary - na podstawie kultowej powieści Lewisa Carrolla - baśniowe postacie i ich niezwykłe przygody, humor, a także wyjątkowe kostiumy oczarują zarówno młodszych, jak i starszych widzów : od 25 do 28 stycznia 2024 r.

W Lutym 

W drugim miesiącu 2024 r. nie zwalniamy tempa, zapraszając Państwa na produkcję przygotowaną z rozmachem jak przystało na musical rodem z  londyńskiego West Endu. Mowa oczywiście o musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca” („Sunset Boulevard”)  Andrew Lloyda Webbera.

W inscenizacji wyreżyserowanej dla Opery Nova przez Jacka Mikołajczyka, będącej adaptacją legendarnego filmu Billy'ego Wildera z 1950 r., jest wszystko, by uwieść widza: genialna muzyka A.L. Webbera; znakomite kreacje wokalno-aktorskie na czele z główną bohaterką Normą Desmond – dawną gwiazdą kina niemego, pragnącą powrócić na szczyt, występując w filmie według jej własnego scenariusza, w czym ma jej pomóc młody, przystojny i pewny siebie scenarzysta Joe  Gillis, są skomplikowane relacje między bohaterami, namiętności, jest szczypta humoru i tragiczny finał; do tego imponujących rozmiarów scenografia, repliki znanych marek samochodów z lat 30. XX w. czy misternie przygotowane kostiumy oraz budująca klimat reżyseria świateł i projekcje multimedialne.

Okazję, by poznać historię Normy Desmond w jej posiadłości przy Sunset Boulevard w Hollywood, będziecie mieli Państwo w dziewięć lutowych wieczorów – zapraszamy 2, 3, 4 oraz 7, 8, 9, 10, 11 i 13 lutego 2024 r.

W lutym (17, 18 oraz 20.02. 2024 r.) mamy także wyjątkową propozycję dla miłośników baletu – „Stabat Mater” / „Harnasie” Karola Szymanowskiego w inscenizacji i choreografii Roberta Bondary, który przenosząc oba dzieła na bydgoską scenę, nadał im uniwersalnego charakteru. W „Stabat Mater” Bondara przedstawia perspektywę Matki, opłakującej śmierć Syna. Z kolei w „Harnasiach”, inspirowanych góralskim weselem, Bondara bardziej niż na kolorycie folkloru skupia się na wnętrzach postaci – ich rozterkach i motywach działania – ale także relacjach międzyludzkich i zależnościach społecznych.

Na zakończenie lutego - 24 i 25 oraz 27.02. 2024 r. - zapraszamy na operę Mozarta „Czarodziejski flet”. Libretto powstało z inspiracji m.in. egipską mitologią. I jak na baśniową opowieść przystało, książę - tutaj o imieniu Tamino - postanawia uratować księżniczkę. Królowa Nocy w zamian za uratowanie swej uprowadzonej córki Paminy, obiecuje księciu jej rękę. Na drogę do królestwa złego Sarastra książę Tamino otrzymuje czarodziejski flet, a jego towarzysz ptasznik Papageno – dzwoneczki, które mają im pomóc w kłopotach.

W bydgoskiej inscenizacji „Czarodziejskiego fletu” scena przeistacza się w przestrzeń wielkiej biblioteki: siedziby Wiedzy, Siły, Piękna. To tu bohaterowie poznają prawdę o sobie, swoją zdolność do poświęcenia, pokonywania życiowych trudności i lęku.

We wtorki na spektakle 
z Kartą Dużej Rodziny

Lutowe spektakle: „Bulwar Zachodzącego Słońca”, „Stabat Mater” i „Harnasie” oraz „Czarodziejski flet” wystawiamy również we wtorki – dzień, w którym na każdy spektakl przeznaczamy pulę 50 biletów w cenie 20 zł/osobę dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny (przy zakupie biletów prosimy o okazanie kart).

(JT)