2010-04-23
LA GIOCONDA
Amilcare Ponchielli
Premiera - Inauguracja Festiwalu
Wykonawcy
Opera Nova w Bydgoszczy
Realizatorzy
Reżyseria i inscenizacja: Krzysztof Nazar
Kierownictwo muzyczne: Ruben Silva
Scenografia: Marek Chowaniec
Kostiumy: Magdalena Tesławska
Choreografia: Zofia Rudnicka
2010-04-25
LA GIOCONDA
Amilcare Ponchielli
Wykonawcy
Opera Nova w Bydgoszczy
Realizatorzy
Reżyseria i inscenizacja: Krzysztof Nazar
Kierownictwo muzyczne: Ruben Silva
Scenografia: Marek Chowaniec
Kostiumy: Magdalena Tesławska
Choreografia: Zofia Rudnicka
2010-04-26
Wesołe kumoszki z Windsoru
Otto Nicolai
Operowe Forum Młodych
Wykonawcy
Studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Realizatorzy
Reżyseria: Ewa Kutryś
Kostiumy: Bajka Tworek
Ruch sceniczny i choreografia: Elżbieta Lejman
Kierownictwo muzyczne i instrumentacja: Tadeusz Zathey
Opieka pedagogiczna: Elżbieta Lejman
2010-04-27
OLIVER!
Lionel Bart
Wykonawcy
Teatr Rozrywki w Chorzowie
Realizatorzy
Reżyseria: Magdalena Piekorz
Kierownictwo muzyczne: Jerzy Jarosik
Scenografia: Marcel Sławiński i Karolina Sobańska
Choreografia: Jacek Badurek
2010-04-28
Gianni Schicchi
Giacomo Puccini
Wykonawcy
Studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Realizatorzy
Reżyseria: Paweł Łysak
Kierownictwo muzyczne: Maja Metelska
Scenografia: Ewa Machnio
2010-04-28
Dziady (Widma)
Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko
Wykonawcy
Studenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie
Realizatorzy
Kierownictwo muzyczne: Marta Kluczyńska
Opieka scenograficzna: Paweł Dobrzycki
Opieka reżyserska: Ryszard Peryt
2010-04-30
EUGENIUSZ ONIEGIN
Piotr Czajkowski
Wykonawcy
Opera Bałtycka w Gdańsku
Realizatorzy
Reżyseria i inscenizacja: Marek Weiss
Kierownictwo muzyczne: Jose Maria Florencio
Scenografia: Jagna Janicka
Choreografia: Izadora Weiss
2010-05-02
AIDA
Giuseppe Verdi
Przedstawienie pokazane zostanie w adaptacji odpowiadającej parametrom sceny Opery Nova
Wykonawcy
Teatr Wielki w Łodzi
Realizatorzy
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kozłowski
Scenografia: Paweł Dobrzycki
Kostiumy: Maria Balcerek
Choreografia: Izadora Weiss
Przygotowanie chóru: Marek Jaszczak
2010-05-04
WERTHER
Jules Massenet
Wykonawcy
Teatr Wielki w Poznaniu
Realizatorzy
Reżyseria: Ignacio Garcia
Kierownictwo muzyczne: Roberto Tolomelli
Scenografia: Carmina Valencia Tamajo
Kostiumy: Kornelia Piskorek
Przygotowanie chóru: Mariusz Otto
Światła: Bogumił Palewicz
2010-05-06
Żydówka
Jacques Fromental Halevy
Wykonawcy
Litewski Narodowy Teatr Opery i Baletu z Wilna
Realizatorzy
Reżyseria: Günter Krämer
Kierownictwo muzyczne: Martynas Staskus
Scenografia: Günter Krämer
Kostiumy: Isabel Ines Glathar
Przygotowanie chóru: Česlovas Radžiunas
2010-05-08
DEMO'N-CRAZY / SULKARY / CASI CASA
Rafael Bonachela, Mats Ek
Wykonawcy
Danza Contemporanea de Cuba
Realizatorzy
Inscenizacja i choreografia: Mats Ek, Rafael Bonachela,Eduardo Rivero
2010-05-09
DEMO'N-CRAZY / SULKARY / CASI CASA
Rafael Bonachela, Mats Ek
Wykonawcy
Danza Contemporanea de Cuba
Realizatorzy
Inscenizacja i choreografia: Mats Ek, Rafael Bonachela,Eduardo Rivero
Imprezy towarzyszące: