2011-04-30
CYGANERIA (La Bohème)
Giacomo Puccini
Premiera - Inauguracja Festiwalu
Wykonawcy
Soliści, Chór i Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy
Orkiestra Pomorskiego Okręgu Wojskowego
Chór Dziecięcy z Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży, statyści
Realizatorzy
Reżyseria i inscenizacja: Maciej Prus
Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap
Scenografia: Paweł Wodziński
Kostiumy: Jagna Janicka
Współpraca muzyczna: Jerzy Wołosiuk
2011-05-04
TRYPTYK EKMANA - STUDIUM ROZRYWKI
Alexander Ekman
Wykonawcy
Cullberg Ballet, Szwecja
Realizatorzy
Inscenizacja i choreografia: Alexander Ekman
Kostiumy: Bregie van Balen
Dekoracje: Alexander Ekman
Reżyseria świateł: Mikel Sylvest
Projekcje wideo: Elias Benxon
2011-05-05
Aptekarz / Matka Niobe
Joseph Haydn, Wojtech Didi
Wykonawcy
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
Akademia Sztuki w Banskej Bystrzycy (Słowacja)
2011-05-06
MARIA STUARDA - opera w dwóch aktach
Gaetano Donizetti
Wykonawcy
Teatr Wielki w Poznaniu
Realizatorzy
Reżyseria i inscenizacja: Dieter Kaegi
Kierownictwo muzyczne: Will Crutchfield
Scenografia: Bruno Schwengl
Reżyseria świateł: Bogumił Palewicz
Przygotowanie chóru: Mariusz Otto
2011-05-07
Prima la musica e poi le parole
Antonio Salieri
Wykonawcy
Akademia Muzyczna im. G. I. K.Bacewiczów w Łodzi
2011-05-08
DYDONA I ENEASZ / ZAMEK SINOBRODEGO
Henry Purcell / Bela Bartok
Wykonawcy
Soliści, Balet, Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Realizatorzy
Reżyseria: Jacek Gąsiorowski
Kierownictwo muzyczne: Łukasz Borowicz
Scenografia i kostiumy: Anna Wunderlich
Konsultacja dramaturgiczna i muzyczna: Piotr Kamiński
Choreografia i ruch sceniczny: Alexandr Azarkevitch
Przygotowanie chóru: Marek Jaszczak
2011-05-09
Dziecko i czary / Veselohra na moste
Maurice Ravel, Bohuslav Martinu
Wykonawcy
Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Muzyczna w Ostrawie (Czechy)
2011-05-10
SPAMALOT, czyli Monty Python i święty Graal
Eric Idle, John Du Prez
spektakl dla widzów dorosłych
Wykonawcy
Teatr Muzyczny w Gdyni
Realizatorzy
Reżyseria: Maciej Korwin
Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz
Scenografia i kostiumy: Jerzy Rudzki
Choreografia: Joanna Semeńczuk, Bernard Szyc
Układy stepowane: Jacek Wester
2011-05-11
Die Kunst der Fuge
Johann Sebastian Bach
Wykonawcy
Combattimento Consort Amsterdam (Holandia)
2011-05-12
ORLANDO
Georg Friedrich Haendel
Wykonawcy
Combattimento Consort Amsterdam, Holandia
Realizatorzy
Reżyseria: Eva Buchmann
Kierownictwo muzyczne: Jan Willem de Vriend
Scenografia: Miriam Grote Gansey
Kostiumy: Jorine van Beek
Reżyseria świateł: Tom Verheijen
2011-05-14
BÉJART BALLET LAUSANNE
Maurice Béjart, Gil Roman
Wykonawcy
Béjart Ballet Lausanne, Szwajcaria