Olga Markari

Olga Markari

Repertuar

Urodzona w Limassol na Cyprze. Naukę tańca rozpoczęła w prywatnej szkole baletowej Nadina Loizidou. Edukację baletową kontynuowała w szkole Rudra Bejart w Szwajcarii, z którą odbywała liczne tournee, m.in. do Lozanny, Genewy, Chillion, Neon i Chin. Uczyła się w Conservatorio de danza de Madrid Maria de Avila w Hiszpanii. W wieku 14 lat dołączyła do zespołu Diastasis, z którym brała udział w przedstawieniach na całym Cyprze, Paryżu i Izraelu.

Gościnnie tańczyła z baletem Bejart Lozanna w takich spektaklach jak Święto wiosny i Symfonia la Neuvieme. Została zaproszona do członkostwa w De Dutch Junior Dance Division w Holandii, gdzie wykonywała utwory w choreografii m. in. Thoma Stuarta, Rinusa Spronga, Eda Wubbe.

W grudniu 2017 roku została zaangażowana do zespołu baletowego Opery Wrocławskiej. W 2021 roku dołączyła do baletu Opery Nova w Bydgoszczy na stanowisko koryfejki. Od sezonu 2022/2023 podniesiona do rangi solistki.

Olga jest certyfikowanym nauczycielem jogi. Ma certyfikat terapii tańcem Kapodistrian University w Atenach, a obecnie studiuje pedagogikę tańca w Royal Academy of Dance.

Repertuar

Solowe partie w baletowym repertuarze Opery Nova:

  • Klara - Dziadek do orzechów, chor. Paul Chalmer,
  • Przyjaciółka Swanildy - Coppelia, chor. Jacek Tyski,
  • solo w balecie Szepty i cienie, chor. Jacek Przybyłowicz
  • Alicja / Suseł - Alicja w Krainie Czarów, chor. Robert Bondara.