Krzysztof Herdzin

Krzysztof Herdzin

Kompozytor, dyrygent, aranżer, pianista, producent. Wydał 19 autorskich płyt, na swoim koncie ma udział w ponad 200 albumach. Zdobywca 18 Złotych i 4 Platynowych Płyt. Autor orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu Marzyciel. Dziewięciokrotnie nominowany do Fryderyka (równolegle w kategorii jazz i muzyka współczesna), laureat Fryderyka 2012 w kategorii najlepszy kompozytor/aranżer jazzowy.

Od 2010 r. w corocznej ankiecie magazynu Jazz Forum Jazz Top wygrywa plebiscyt na najlepszego aranżera roku. Wśród wielu nagród posiada Srebrny Medal Gloria Artis, Nagrodę Pr. 3 Polskiego Radia Mateusz 2014, Grand Prix Jazz Melomani 2014, Nagrodę RMF CLASSIC Mocarty 2011, Grand Prix Festiwalu Jazz Juniors 1990.

Współpracował z większością polskich artystów ze świata jazzu i muzyki rozrywkowej oraz wieloma światowymi gwiazdami, m.in. z Branfordem Marsalisem, Gregoirem Maretem, Mino Cinelu, Richardem Boną, Vinniem Colaiutą. Był kierownikiem muzycznym spektakli w Teatrze ROMA, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Muzycznym w Łodzi, Teatrze Stu w Krakowie, Teatrze Starym w Lublinie. Jako pianista-kameralista koncertował i nagrywał z wybitnymi skrzypkami Vadimem Brodskim i Mariuszem Patyrą, flecistkami Jadwigą Kotnowską i Agatą Igras, saksofonistą Pawłem Gusnarem, klarnecistą Wojciechem Mrokiem, kwartetami smyczkowymi Camerata, Prima Vista, Royal String Quartet i Atom String Quartet. Jako dyrygent ma na swoim koncie współpracę z ponad 30 orkiestrami w kraju i za granicą, m.in. z Academy of St Martin in the Fields, Narodową Orkiestrą Belgii, Zhejiang Symphony Orchestra, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową, NOSPR i orkiestrami prawie wszystkich filharmonii w Polsce.