Przygody Lisiczki Chytruski (Spektakl BFO)

Przygody Lisiczki Chytruski (Spektakl BFO)

Przygody Lisiczki Chytruski (Příhody lišky Bystroušky):
opera
Wykonawcy:
Opera im. L. Janáčka Teatru Narodowego w Brnie (Czechy)
Kompozytor:
Leoš Janáček
Reżyseria:
Jiří Heřman
Kierownictwo muzyczne:
Marko Ivanović

Opis

Opera Przygody Lisiczki Chytruski, gdzie świat ludzi miesza się ze światem zwierząt, nie ma odpowiednika w gatunku operowym. Janáček szukał tematu, który odzwierciedlałby odwieczny cykl: Chytruska ginie wprawdzie z rąk kłusownika, ale… życie toczy się dalej. 

Muzyka Janáčka, liryczna i melodyjna, oddaje koloryt lasów i historię żyjących w nich stworzeń. Wszystko tu mieni się humorem. Urzekające przedstawienie, pełne dzieci, które zamieniają dom Leśniczego w las, a siebie w leśne zwierzęta.

Rekomendowane dla dzieci od 6 lat.

Galeria zdjęć

Najbliższe spektakle

Data: 29-04-2023 (Sobota),Godzina: 19:00

Recenzje

Proponujemy również

{title}
21-03-2023

Stabat Mater i Harnasie - spektakle baletowe

24, 25 i 26 marca zapraszamy na spektakle baletowe Stabat Mater i Harnasie, do muzyki Karola Szymanowskiego, w choreografii Roberta Bondary.W Harnasiach akcja jest symboliczna, a bohaterowie nie mają nawet imion. W warstwie muzycznej znalazło się aż dziewięć melodii ludowych - w tym bardzo znane góralskie Hej, idem w las (w partyturze Marsz zbójnicki), W murowanej piwnicy (Taniec zbójnicki), Ja za wodom, Pocies, chłopcy, pocies bijać. Prapremiera dzieła miała miejsce w 1935 r. w Pradze, zaś rok ...

{title}
21-03-2023

Od 27.03 - sprzedaż biletów na spektakle czerwcowe

W poniedziałek, 27 marca rozpoczynamy sprzedaż biletów na spektakle czerwcowe. To ostatnia szansa, aby zobaczyć ulubione tytuły lub odkryć zupełnie nowe przed nadchodzącą przerwą między sezonami artystycznymi.Czerwiec rozpocznie Baron Cygański - na tę lubianą operetkę zapraszamy 3 i 4 czerwca. Strauss ten właśnie tytuł uważał za swe największe kompozytorskie osiągnięcie, a bilety na spektakl sprzedają się błyskawicznie.10 i 11 czerwca czeka na widzów Falstaff Verdiego. Jak pisał Wiesław Kowalski...

{title}
15-03-2023

Zapraszamy na spektakle 29. BFO

TransParada to pierwsza z gościnnych prezentacji w ramach 29. Bydgoskiego Festiwalu Operowego, w wykonaniu Rijeka Ballet Company (Chorwacja).Spektakl stworzyły znane nazwiska współczesnej choreografii: Maša Kolar, Filipe Portugal, Mauro Bigonzetti, Andonis Foniadakis, Marco Goecke, Nadav Zelne. Ich niepokojące, zabawne i zaskakujące choreografie to intensywne i drapieżne „dialogi” tancerzy z muzyką Debussy’ego, Ravela, Rossiniego, Strawińskiego. Spektakl rekomendowany dla widzów dorosłych.

{title}
15-03-2023

Wesoła wdówka - 29. Bydgoski Festiwal Operowy

29. Bydgoski Festiwal Operowy zainauguruje Wesoła wdówka Franza Lehára z librettem Victora Léona i Leo Steina w polskiej wersji językowej.