Pełen radości życia „Falstaff”

- W tej muzyce jest tyle piękna i jest taka scena miłosna, że nie może śpiewać jej starzec z brzuchem. Dla mnie Sir John Falstaff to filozof, który znakomicie zna życie i chce z niego czerpać. Zjawia się w Windsorze i nagle wprowadza absurdalny nieład w tym świecie - tak głównego bohatera widział legendarny reżyser teatralny Maciej Prus, który w 2017 roku dla Opery Nova wyreżyserował „Falstaffa”.

 

Sir Falstaff w Windsorze na bydgoskiej scenie 24, 25 i 26 maja Fot. Marek Chełminiak/ Opera Nova

Pełna radości życia opera, skomponowana przez (liczącego 80 wiosen!) Verdiego do libretta Arriga Boito (pół Polaka) na motywach „Wesołych kumoszek z Windsoru” oraz „Henryka IV” Szekspira, powraca na bydgoską scenę. 

Majowe spektakle w znakomitych obsadach. W roli tytułowej usłyszymy Łukasza Golińskiego oraz występującego po raz pierwszy na polskiej scenie operowej rodzimego Bułgara włoskiego pochodzenia - barytona Antona Keremidtchieva. 

Jako Pan Ford wystąpi Sławomir Kowalewski oraz Damian Wilma, a jako Fenton - Nazarii Kachcala i Szymon Rona

W roli Pani Ford usłyszymy Magdalenę Polkowską, w Anusię wcieli się Julia Pruszak, a jako Pani Quickly wystąpi Katarzyna Nowak-Stańczyk. 

Panią Meg Page w spektaklach wykreują Dorota Sobczak oraz Małgorzata Grela, która dziełem Verdiego 25 maja uczci piękny jubileusz 30-lecia swej pracy artystycznej w Operze Nova
Za dyrygenckim pulpitem - Piotr Wajrak.

Bilety na spektakle w sprzedaży online [TUTAJ] oraz w kasie Opery Nova. Zapraszamy!